עיצוב ללא שם (1).png

שולה היא מיזם קהילתי הפועל בטבריה 15 במסגרת קהילת הדר ומתנ״ס הדר, והיא בעצם ספרייה להשכרת ציוד לשימוש אישי (באירוח, תחזוקת הבית והגינה או ביציאה לקמפינג) או קהילתי (בארגון אירועים ומפגשים).

שולה נולדה מתוך כוונה להיטיב עם הקהילה והסביבה דרך הקהילה. יחד עם שולה אנחנו מקווים ליצור מוסד קהילתי שמשרת את כלל הפרטים בתוכה. מרחב שמאפשר נתינה שאינה מבוססת על רווח, אלא על רווחה. 

כחלק מהיותה יושבת תחת עמותה (קהילת הדר), שולה פועלת ללא מטרות רווח וכלל הכנסותיה מוקדשות להעצמת רווחת הקהילה דרך שירות השאלת החפצים.

WhatsApp Image 2022-05-10 at 22_edited.jpg

מבחינתנו שולה זו דרך חיים - זו האפשרות לשנות את מערכת היחסים עם החפצים שלנו. מרעיון של בעלות על חפצים, לרעיון של שימוש מבוסס צורך. שולה שמה הסוף לבוידעם והאכסון הביתי, ומצטרפת לבשורת הספריות והמחסנים השיתופיים.

שולה הוקמה בפברואר 2022 לצד מאות ספריות ציוד קהילתיות שהוקמו בעשור האחרון בארץ ובעולם. הרעיון של ספריות הציוד נולד מתוך כלכלת השיתוף החדשה (The New Collaborative Economy) והוא מקדם בתוכו מטרות פיתוח ברות קיימא (Sustainable Development Goals), כפי שנוסחו ע״י האו"ם במסמך אג'נדה 2030. ספריות הציוד עוסקות בקידום תפיסת ערים וקהילות מקיימות וכמו כן בקידום צריכה וצרכנות אחראית (מטרות 11 ו12 בהתאמה). 

תרצו להעמיק בעולם ספריות הציוד? בקרו אצל האחים והאחיות של שולה (ואלה רק כמה דוגמאות) -->>> 

 

 

 

עיצוב ללא שם (2).png

האיור למעלה מתוך SDG ישראל

כניסה 2.jpg

ההתמקמות של שולה בשלוחת המתנ״ס טבריה 15 של קהילת הדר מאפשרת לקהל מגוון מתוך הקהילה להכיר ולפגוש את הספרייה ואת הציוד שיש לה להציע להשאלה.

גם אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים להגיע לפגוש אותנו בשולה - נחכה שם בימי ושעות הפעילות כמו שכתובים מטה 👇🏽

לבן על שקוף.png
קהילת הדר חיפה.png
Gmail-logo-design-on-transparent-background-PNG.png
עיצוב ללא שם (1).png
עיצוב ללא שם (6).png

053-2483676

שעות איסוף והחזרה

ראשון, שלישי וחמישי

17:00 - 20:00